წლის საუკეთესო პედაგოგების დაჯილდოვება

  • 7a8b3878-8857-45fc-8037-235875f2a53f.jpg
  • 58573f72-419e-431c-9be1-a3e518cb3e06.jpg
  • bd3a9f3a-8d62-4756-b4fa-a0d8b6e31707.jpg
  • 7dcfdcf6-1d2d-479d-9979-ee26a40cbdae.jpg
  • 66174377-0b29-4978-90b0-71bb5465f2df.jpg
  • a0d7141a-63a6-427a-b80a-df54ba413960.jpg

13 მაისს, სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმის ორგანიზებით მეექვსე ყოველწლიური კონფერენცია-გამოფენა გაიმართა. კონფერენციის მიზანია სამოქალაქო განათლების სფეროში სიახლეებისა და ინოვაციების შესახებ ინფორმაციის გავრცელება, ფორუმის წევრ მასწავლებელთა შორის გამოცდილების გაზიარებისა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა, ხოლო მეორეს მხრივ, საზოგადოებაში და საგანმანათლებლო სისტემაში სამოქალაქო განათლების მნიშვნელობის წარმოჩენა და სამოქალაქო განათლების მასწავლებლის პრესტიჟის გაზრდა.
კონფერენციის მსვლელობისას გაიმართება 11 რეგიონში გამოვლენილი წლის საუკეთესო პედაგოგების დაჯილდოვება. 
თბილისი: 
 1. ნათია იაშაღაშვილი - სსიპ - ქალაქ თბილისის №212 საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. შორენა ტაბატაძე - სსიპ - ქალაქ თბილისის №159 საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
3. თამარ სილაგავა - სსიპ - ქალაქ თბილისის №29 საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე 
4. მარიამ ყველიაშვილი - სსიპ - ქალაქ თბილისის №209 საჯარო სკოლა, სკოლა,სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის; თბილისი
5. ნანა კუჭუხიძე - სსიპ - ქალაქ თბილისის №171 საჯარო სკოლა, სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის; თბილისი
მცხეთა-მთიანეთი: 
 1. ინგა ბედიანაშვილი - სსიპ - მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ძველი ქანდის საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. შორენა პავლიაშვილი - სსიპ - მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქსოვრისის საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
3. ნანი ძიგოშვილი - სსიპ - მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მისაქციელის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
სამცხე-ჯავახეთი: 
 1.მზექალა კაპანაძე - შპს - ხერხემი, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2.არევიკ გაბრიელიანი - სსიპ - ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაჩიანის საჯარო სკოლა; წლის წარმატებული პედაგოგი
3.ნინო მახათაძე - სსიპ - ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ გურკელის საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე 
შიდა ქართლი: 
 1. ცირა თურმანიძე - სსიპ - ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვენატკოცის საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. ნატო მოსახლიშვილი - შპს - გორის წმინდა გიორგის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
3. ნინო ღულაძე - სსიპ - ივანე ხრიკულის სახელობის ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხცისის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
4. დალი ბროლიძე - სსიპ - ხაშურის მუნიციპალიტეტის დაბა სურამის №2 საჯარო სკოლა, სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის; 
იმერეთი:

1. მზია კიპაროიძე - სსიპ - საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფელ არგვეთის საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. თეა სამხარაძე - სპს - "თავაძე და კომპანია" განათლების სამინისტრო სკოლა "ანაბასისი", წლის წარმატებული პედაგოგი
3. მირანდა ლაზარიაშვილი -სსიპ - ქალაქ ქუთაისის №14 საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
4. ზაირა ტყაბლაძე - სსიპ - ქალაქ ქუთაისის №7 საჯარო სკოლა, სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის; 
გურია:

1. მანანა სირაძე - სსიპ - ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაგომარის საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. ლია მურვანიძე - სსიპ - ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ოზურგეთის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
3. მზია ქორიძე - სსიპ - ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ საჭამიასერის საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
აჭარა:

1. ია კიწმარიშვილი - შპს - გიმნაზია-21-ე საუკუნე, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. ინგა მოსიძე - სსიპ - ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ სალიბაურის №1 საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
3. ია ქირია - შპს - კავკასიის ბიზნესის სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
4. მერაბ პაქსაძე - სსიპ - ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ კორტოხის საჯარო სკოლა; სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის;აჭარა
5. მაკა ხინთიბიძე -შპს " განათლება", სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის; 
ქვემო ქართლი:

1. მაგდანა ფურცელაძე - სპს - კერძო საშუალო სკოლა დავითიანი - წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. ლამზირა ოსეფაშვილი - სსიპ - ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ სავანეთის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი 
3. ლალი ჭინჭარაშვილი- სსიპ - გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ თელეთის საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე

კახეთი: 
 1. დარეჯან ბეროშვილი - სსიპ - გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩუმლაყის საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. ნატალია ბერიაშვილი - სსიპ - თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაფარეულის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
3. მარინე მარგოშვილი - სსიპ - ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ ომალოს საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
4. ნინო ფეიქრიშვილი - სსიპ - თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ კონდოლის საჯარო სკოლა,სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის.
რაჭა: 
1. ფიქრია ჭიღვარია - სსიპ - ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლაჯანის საჯარო სკოლა,წ ლის საუკეთესო პედაგოგი
2. დარეჯან მეტრეველი - სსიპ - ონის მუნიციპალიტეტის სოფელ უწერის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
3. შორენა ქურასბედიანი - სსიპ - ლენტეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხოფურის საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
სამეგრელო ზემო სვანეთი

1. ლანა ხოფერია - სსიპ - ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის ლესიჭინეს თემის №2 საჯარო სკოლა, წლის საუკეთესო პედაგოგი
2. მაკა ფაცია - სსიპ - სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელ თეკლათის საჯარო სკოლა, წლის წარმატებული პედაგოგი
3. ლუიზა ძიმისტარაშვილი - სსიპ - ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჭაქვინჯის საჯარო სკოლა, სასკოლო სამოქალაქო კლუბის საუკეთესო მეურვე
4 ქეთევან კიტია - სსიპ - ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის საჯარო სკოლა, სკოლა,სამოქალაქო განათლების მიმართულებით გაწეული საქმიანობისთვის; სამეგრელო - ზემო სვანეთი
კონფერენცია გაიმართა სამოქალაქო განათლების ხელშემწყობი პროგრამის „მომავლის თაობა“ ფარგლებში. პროგრამას ახორციელებს ორგანიზაცია PH International კონსულტაციისა და ტრენინგის ცენტრთან, სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმთან და 10 რეგიონულ არასამთავრობო ორგანიზაციასთან პარტნიორობით. პროგრამა ფინანსდება აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მიერ.
კონფერენცია გაიმართება ქ. თბილისში, საგამოფენო ცენტრში “ექსპო ჯორჯია”.